Internet
Telewizja
Telefon

Aktualności - 25 Październik 2018

25 Październik 2018 Zarząd Spółki Syrion uprzejmie zawiadamia, że od dnia 22 października tymczasowy punkt obsługi klienta znajduje się na terenie Żorskiego Parku Przemysłowego przy ul. Bocznej 8, budynek 2, pokoje 110 i 107. Pod koniec listopada punkt obsługi klienta zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji - o czym powiadomimy w odrębnym komunikacie.

Równocześnie zapewniamy, że Spółka Syrion jest w dobrej kondycji finansowej i nie zamierza zaprzestawać prowadzenia działalności na rynku operatorów telekomunikacyjnych. Wszelkie plotki o naszym rychłym zaprzestaniu działalności należy traktować tylko i wyłącznie w kategorii plotek. Jesteśmy świadomi, kto je rozpowszechnia i podjęliśmy już w tej sprawie stosowne kroki prawne.

Dla podkreślenia naszej dobrej kondycji chcielibyśmy podać do wiadomości, że w obecnym roku zainwestowaliśmy w budowę pierścienia światłowodowego w technologii DWDM o przepustowości docelowej 400 gigabitów łączącego nasze główne węzły sieci (Katowice, Chorzów, Bytom, Tarnowskie Góry, Kalety, Gliwice, Czerwionka-Leszczyny, Orzesze, Żory, Pawłowice). Inwestycję o wartości 850 tys zł sfinansował mLeasing Sp. z o.o., a dostawcą technologii i wdrożenie wykonała firma Salumanus. Inwestycja ta pozwoliła nam znacząco podnieść jakość usług w całej naszej sieci na terenie Górnego Śląska i była konieczna w związku z planowaną rozbudową sieci, gdyż we wrześniu Spółka nasza otrzymała 1 milion zł kredytu inwestycyjnego z przeznaczeniem na rozbudowę sieci światłowodowej w okolicach Pawłowic, w Kędzierzynie-Koźlu oraz w powiecie puławskim. Partnerem biznesowym tego przedsięwzięcia jest mBank S.A.

Dodatkowo chcielibyśmy poinformować, że Syrion został zwycięzcą III konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na teren obszaru Lubelski B2 (tereny na północ i wschód od Lublina obejmujące okolice Świdnika, Łęcznej, Cycowa, Piasków) i 11 września Spółka nasza podpisała umowę ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa na budowę ok 1800km sieci światłowodowej na tym obszarze. Wartość projektu to 78 mln zł z czego 46 mln to dofinansowanie z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Z poważaniem
Jerzy Capi
Prezes Zarządu Syrion Sp. z o.o.
© 2008-2019 Syrion Sp. z o.o.