Internet
Telewizja
Telefon

Aktualności - 28 Styczeń 2019

28 Styczeń 2019 Szanowny Kliencie,

Uprzejmie informujemy, iż Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił program umożliwiający pomiary jakości usług dostępu do Internetu - PRO Speed Test. Program różni się od innych speedtestów kilkoma ważnymi szczegółami. Na swojej stronie UKE wyjaśnia:

„Dzięki aplikacji na komputery stacjonarne konsument będzie mógł sprawdzić prędkości wysyłania i pobierania danych, opóźnienie oraz zmienność opóźnienia w przypadku swojej usługi stacjonarnego Internetu. W odróżnieniu od innych dostępnych w sieci narzędzi aplikacja pozwoli na wiarygodny pomiar usługi, gdyż zweryfikuje w jakich warunkach był realizowany. Aplikacja sprawdzi m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika.”

Aby przeprowadzić test, należy wejść na stronę: https://pro.speedtest.pl i zarejestrować się. Po zalogowaniu się na utworzone konto, należy pobrać i zainstalować aplikację. Po przygotowaniu komputera zgodnie z instrukcją można zmierzyć jakość usługi.
© 2008-2019 Syrion Sp. z o.o.