O firmie

Syrion Sp. z o.o. – największy regionalny operator telekomunikacyjny

Biuro Syrion.pl e-Południe w Syrion.pl Flaga UE

Firma Syrion jest właścicielem infrastruktury światłowodowej na terenie powiatu mikołowskiego i rybnickiego oraz miasta Żory, o łącznej długości przekraczającej 500 km. Dzięki niej i ogromnej przepustowości opartej na najnowszych rozwiązaniach pasywnych oraz aktywnych możemy oferować naszym klientom usługi o najwyższej jakości poczynając od zwykłego dostępu do sieci Internet z dowolnymi prędkościami, poprzez transmisję video w czasie rzeczywistym z systemów monitoringu aż po dostawę sygnału cyfrowej telewizji IPTV systemu JAMBOX i METRO TV w jakości HD.

Oferujemy również usługę cyfrowej telefonii w standardzie VoIP oraz dostęp do Internetu mobilnego na terenie całego kraju i za granicą. Zintegrowanie wszystkich usług multimedialno-telekomunikacyjnych, które stanowią przyszłość telekomunikacji i świadczenie ich w ramach jednego abonamentu daje naszym klientom nie tylko wymierne korzyści finansowe, ale również komfort obsługi i rozliczeń. Syrion od samego początku istnienia należy do klastra E-Południe oraz Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej – organizacji wspierających rozwój telekomunikacji na śląsku i w całym kraju.

W wyniku realizacji dużych inwestycji oraz wsparcia Unii Europejskiej ciągle wzrasta kompleksowość świadczonych przez Syrion usług multimedialno-telekomunikacyjnych oraz ich urozmaicenie. W ostatnim czasie firma zakończyła realizaję projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013 pt. “Rozbudowa światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej firmy Syrion poprzez utworzenie pierścienia Dębieńsko – Czuchów - Czerwionka - Dębieńsko oraz odcinka Czerwionka – Stanowice.

Całkowita wartość projektu: 523 278,90 PLN, kwota dofinansowania 199 967,51 PLN.

Zasadniczym celem projektu było zwiększenie konkurencyjności firmy na lokalnym rynku usług telekomunikacyjnych poprzez zwiększenie zasięgu działania spółki o nowe obszary, pozyskanie nowych klientów, uatrakcyjnienie oferty dla obecnych klientów firmy, zwiększenie przychodów ze sprzedaży, wprowadzenie nowych usług dla abonentów indywidualnych i biznesu oraz zmniejszenie awaryjności transmisji. Syrion oferuje Internet o przepustowości od 25Mb/s do 200Mb/s (sprzedawany pod nazwą handlową PowerNET), cyfrowy telefon stacjonarny z darmowymi rozmowami w ramach sieci operatora i możliwością zachowania dotychczasowego numeru, dostęp do najnowszych platform cyfrowej telewizji z ponad 200 kanałami TV, dostęp do monitoringu w czasie rzeczywistym w wybranych lokalizacjach, możliwość przechowywania nagrań oraz dodatkowo głównie dla firm i urzędów możliwość bezpośredniego połączenia swoich oddziałów, a także dzierżawy łącz światłowodowych. Wszystkie te usługi mogą być realizowane za pomocą FTTH czyli jednego włókna do domu lub firmy (nazwa handlowa FleszNET). Każde łącze zakończone jest routerem z WiFi i jest diagnozowane on-line. Panujące tendencje na rynku telekomunikacyjnym sprawiają, że pakiety oferowane przez Syrion jeszcze bardziej poprawiają pozycję konkurencyjną. Firma jest właścicielem marki MULTIINTERNET – imponujące połączenie Internetu, telewizji cyfrowej i telefonu stosowane przez największych operatorów Internetu w świecie.

Firma Syrion dysponuje doświadczonym potencjałem kadrowym, który wystarcza do realizacji każdego projektu. Posiada w swojej strukturze Dział Rozwoju Nowoczesnych Technologii Telekomunikacyjnych odpowiedzialny za prawidłowy rozwój projektów i wdrażanie najnowszych dostępnych usług. Dotychczasowa działalność firmy pozwoliła na stworzenia efektywnie działającego zespołu doświadczonych pracowników, którzy odpowiedzialni są za poszczególne obszary działalności firmy (sieć, obsługę klientów, sprawy organizacyjne, finansowe i prawne).

© 2008-2019 Syrion Sp. z o.o.